True

MAKİNA KURULUM HAZIRLIĞI


ZEMİN HAZIRLIĞI

Makinenizi yerleştirirken daha sonra yapılacak bakım ve onarımlar için çevresinde gerekli alan bırakılmasına dikkat ediniz. Bu alanı hesaplarken talaş konveyörü ve bor yağı tankının rahat sökülüp takılabileceği bir alan bırakınız.

MAKİNA ARKA TARAFI

MAKİNA ÖN TARAFI 

UYGUN ORTAM ŞARTLARI

TİTREŞİM

Makinanızı aşırı titreşime maruz bırakmayınız. Bu durum sağlıklı çalışamamanın yanı sıra makinenizin düzgün çalışmasını engelleyerek arızalara da sebep olabilir.


TOZ KİR

Makinenizi toz ve yağ bulunan ortamlardan koruyunuz bu gibi ortamlarda soğutucu fanlar kısa zamanda kirleneceğinden görevlerini yerine getiremez hale gelecek ve arızalara sebep olacaktır.


BAKIM ALANI

Makinenizi yerleştirirken daha sonra yapılacak bakım ve onarımlar için çevresinde gerekli alan bırakılmasına dikkat ediniz. Bu alanı hesaplarken talaş konveyörü ve bor yağı tankının rahat sökülüp takılabileceği bir alan bırakınız.


ORTAM SICAKIĞI VE NEM

Makinenizin kurulum yapılacağı ortam sıcaklığı +20° ile +25° derece arasında olmalıdır. Bu değer sabit olmalıdır. Sürekli ve ani değişen ortam sıcaklıklarına maruz bırakılmamalıdır. Ani dalgalanmalara sebep olabilecek etkenlerden uzak tutulmalıdır. Direk güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Ortam nem değeri %70 in altında olmalıdır bu değerler makinenizin hassasiyeti ve elektriksel arızalar olmaması için önemlidir.


TOPRAKLAMA

Topraklama hattı her makine için ayrı olmalı ve elektrik panosu toprak hattı değil harici toprak hattı tercih edilmelidir. Topraklama hattı üzerinde bir sigorta ya da kesici bir anahtar olmamalıdır. Örnek toprak hattı aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.
Makineyi asla aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi topraklamayın.
Tek bir makineye birden fazla topraklama kablosu bağlanamaz. Topraklama kablosu yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi bağlandığında, makinelerden birinde hatalı bir bağlantı olması halinde topraklama akımının diğer makineye geri beslenmesine neden olarak ciddi kazalara yol açar.


ELEKTRİK GEREKSİNİMLERİ

Makineye gelen enerji +/- (% 10) volt dan fazla değişkenlik göstermemelidir. Belirtilen değerlerden fazla elektrik dalgalanmaları ciddi arızalara sebep olabilir. Regülatör kullanmanızı tavsiye ederiz. (Regülatör kullanımında harici nötr gerekmektedir.)

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.